• Dzień Piżamy

• Tuż przed feriami uczniowie

naszej szkoły spędzili w niecodziennej, przemiłej atmosferze.

Powód tej radości, zadowolenia

i uśmiechu na twarzy to zorganizowany przez Samorząd Uczniowski

Dzień Piżamy.

Tego dnia większość uczniów,

tych najmłodszych i tych starszych pojawiła sie w szkole w piżamach.

Na szkolnych korytarzach można było spotkać uczniów w kombinezonach piżamowych. Były tygrysy , misie, żabki, krówki i inne postacie z krainy bajek. Inni wskoczyli w swoje mięciutkie kapcie, ulubione piżamki i cieplutkie szlafroczki. Wśród uczniów na szkolnych ławkach można było spotkać ulubione podusie i przytulanki. To był bardzo bajkowy i kolorowy dzień w naszej jedenastce

• Lekcja biblioteczna

• Dziś odbyła się lekcja biblioteczna w klasie 4b. Uczniowie znają różnicę między encyklopedią a słownikiem, przewodnikiem, albumem, poezją, czasopismem, baśnią, legendą, biografią itd. Wspólnie wykreślali hasła z wykreślanki

• Prawa Człowieka. Prawami Dziecka.

• Miło nam poinformować o sukcesie naszych uczniów w konkursie plastycznym „Prawa Człowieka. Prawami Dziecka” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia” Oddział w Słupsku oraz Europe Direct Słupsk. W konkursie zorganizowany pod honorowym patronatem Komisji Europejskiej nasi uczniowie zajęli:

I miejsce: Anton Mitelka -VI b

II miejsce: Lena Malak - IV a

III miejsce: Alicja Milcarz - IV a

Wyróżnienia:

Nadia Woźniak - IV a

Zofia Sikorska - IV a

Borys Pieczyński - IV a

Nela Siemion - IV a

Marika Sielczak - IV a

Gratulujemy!!!

• Wyprawka czytelnicza

• W ramach akcji "Mała książka - wielki człowiek" uczniowie klas pierwszych otrzymali wyprawki czytelnicze od Instytutu książki.

"Wnuczka antykwariusza" Justyny Bednarek to niewielka książka ukazująca pochwałę więzów rodzinnych, intrygującą podróż do przeszłości, historie o przodkach, domowe relacje, patriotyzm, miłość, wiarę i nadzieję

na przyszłość.

Ilustracje autorstwa Emilii Dziubak idealnie wieńczą dzieło".

• Rozstrzygnięcie konkursu bibliotecznego

• Wyniki kolejnego konkursu bibliotecznego na "Najładniejszą okładkę ulubionej książki". Zwycięzcami są:

Miejsce 1 Alicja Bartnicka kl. 2b

Miejsce 2 Maria Horbaczewska kl. 2b

Miejsce 3 Alicja Wołczyk kl. 2b

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom

• "AKADEMIA MAŁEGO PODRÓŻNIKA -PALCEM PO MAPIE"

• Uczniowie klasy IIA i IIB podczas zajęć świetlicowych poznali najpiękniejsze polskie miejsca na wybrzeżu - miejsca nadbałtyckie.

Dzieci czytały najciekawsze informacje dotyczące miast i miejscowości takich jak Sopot, Gdynia, Świnoujście, Łeba, Hel, Ustka. Ponadto szukały na mapie latarnie morskie i dowiedziały się dlaczego one powstały. Na zakończenie chętne osoby wykonały obrazki przedstawiające latarnię morską.

• Dzień Lizaka

• „Na patyku mam słoneczko, które różne wzory ma, waży ono parę deczko,

ale uśmiech dziecku da."

11 stycznia obchodzimy nietypowe święto, Dzień Lizaka .

Dzięki akcji Samorządu Szkolnego dzieci dowiedziały się, że dziś taki dzień, a przedstawiciele Samorządu rozdali wszystkim uczniom słodki poczęstunek w postaci lizaka

• Herbatka w Spichlerzu

• 4b Nowy Rok 2024 zainicjowała wyjściem do Herbaciarni w Spichlerzu. Na miejscu uczniowie raczyli się herbatą,czekoladą i przepysznym ciastem.

• Konkurs biblioteczny

• Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż w Konkursie Bibliotecznym dla klas 4-8 na najlepiej napisane "Sprawozdanie lub recenzję z książki" odpowiednio miejsca zajęli:

Klasy 4:

- Natalia Burzyńska 4a