• Ogłoszenie

• Informujemy, że od drugiego semestru będzie obowiązywał nowy plan lekcji. Plan będzie dostępny na Librusie w piątek 27 stycznia 2023r.

• 31 FINAŁ WOŚP

• Miło nam poinformować, że nasza szkoła w tym roku szkolnym na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy zebrała kwotę 1211,99 zł. Serdecznie wszystkim dziękujemy

• Trening z Czarnymi

• W dniu 10 stycznia gościliśmy w naszej szkole prezesa i trenera Słupskiego Klubu Bokserskiego Czarni, Pana Marka Pałuckiego który przeprowadził trening z podstaw boksu dla klas 4.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z tajnikami boksu.

• Drukowanie 3D

• Dzieci z klas drugich w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości# przy pomocy nauczyciela korzystały z drukarki 3D. Dzięki temu narzędziu, dzieci obserwują projektowanie, rozwijają swoją wyobraźnię przestrzenną. Zaletą drukarki 3D jest wydruk, który od razu staje się modelem.

• WSPÓŁPRACA Z TURCJĄ

• Już pod koniec listopada na lekcjach języka angielskiego w klasach I-III zaczęła panować świąteczna atmosfera. Uczniowie rozpoczęli intensywne przygotowania do wymiany pięknych zimowo-świątecznych kartek z kolegami i koleżankami ze szkoły Mercan Koleji w Turcji. Dzieci nie tylko miały okazję zaprezentować swoje zdolności artystyczne, ale także językowe. W trakcie tworzenia kartek, uczniowie nauczyli się składać życzenia w języku angielskim jak i śpiewać anglojęzyczne kolędy. Radości było co niemiara, gdy po niecierpliwym oczekiwaniu paczka do nas dotarła. Za sprawą międzynarodowej wymiany, dzieci mogły poznać siebie nawzajem i dowiedzieć się czegoś nowego o odmiennej kulturze. To ciekawe doświadczenie z pewnością zapamiętamy na długo

Projekt koordynowali nauczyciele języka angielskiego - p. Julia Makar (SP11 Słupsk) oraz p. Onur Kısacık (Mercan Koleji)

• “Świetliczaki na tropie... kolorów Świata”

• Podczas wykonania zadania “Śladami Stasia i Nel” z Modułu III: Czarny – Afryka, świetliczaki oglądały filmik o przygodach Stasia i Nel, za pomocą prezentacji multimedialnej na mapie Afryki zaznaczyły trasę wędrówki dzieci. Z filmiku edukacyjnego “Słonie - Encyklopedia zwierząt dla dzieci” dowiedziały się o ciekawostkach dotyczących słonia afrykańskiego. Po obejrzeniu dzieci chętnie wykonały pracy plastyczne: zrobiły wyklejanki z szarych gazet.

• Zajęcia z geodetą

• Czym zajmuje się geodeta?

13 stycznia przyszli do klas Ia i Ib rodzice Tytusa, którzy są geodetami. Dowiedzieliśmy się na czym polega ich praca i projektowaliśmy plac zabaw, który chcieliśmy, żeby stanął przy naszej szkole.

• Wizyta policjantów

• Uczniów naszej szkoły odwiedzili policjanci:

- st. asp. Paweł Otowicz,

- mł. asp. Paweł Szymków,

- st.asp. Jacek Jankiewicz.,

którzy poprowadzili zajęcia "Uczę się bezpieczeństwa - bezpieczne ferie".

• Jasełka 2022

• Jest taki czas w roku, kiedy to w rodzinnym gronie składamy sobie życzenia świąteczne łamiąc się opłatkiem przy wigilijnym stole i pięknie przystrojonej choince. Na stole tradycyjnie jedno nakrycie więcej dla przygodnego gościa, bo mamy serca pełne dobroci i miłości.

22 grudnia tradycyjnie spotkaliśmy się w salach lekcyjnych, by przy śpiewie kolęd i słodko zastawionym stole składać sobie wzajemnie życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

A potem? Braliśmy udział w przedstawieniu świątecznym!

Takim innym.....

Uczniowie klas pierwszych i szkolny zespół przemienili się w aniołów, śpiewali i tańczyli. Główny bohater Alwino - chłopiec, który pragnął dotrzeć do Betlejem, by jak Królowie oddać pokłon Dzieciątku spotyka po drodze różne osoby będące w potrzebie. I co robi? dzieli się przygotowanymi prezentami. Gdy wreszcie staje przed żłóbkiem zauważa, że nie ma już żadnego daru. Jest mu smutno. Ale słyszy słowa Mamy małego Jezuska. OFIAROWAŁEŚ JEZUSOWI NAJCENNIEJSZY DAR - SWOJE KOCHAJĄCE SERCE.

Dziękujemy klasie 4a za piękne przedstawienie i przypomnienie nam co w życiu jest wartościowe. Alwino - godny naśladowania.

WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY.