• Wyjście do teatru

• W dniu 21 lutego 2024 r. klasa IIa i IIb z wychowawczyniami obejrzały spektakl teatru lalek "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych).

• Urodziny Mikołaja Kopernika

• 19 lutego mija 551. rocznica urodzin najsłynniejszego mieszkańca olsztyńskiego zamku i zarazem patrona Naszej Szkoły, astronoma Mikołaja Kopernika. Tego dnia społeczność szkolna przy ogromnym wsparciu Rodziców z Naszej Szkoły hucznie obchodziła ten ważny dla nas wszystkich Polaków dzień.

Serdeczne podziękowania rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowania do uroczystych obchodów urodzinowych patrona Naszej Szkoły Mikołaja Kopernika.

Paniom:

Małgorzacie Sielczak,

Marcie Chandzel,

Annie Prucnal,

Karolinie Abramik

za cudowną dekorację i oprawę wydarzenia.

Pani:

Agnieszce Michalczyk za wspaniałe torty przygotowane na tą okazję.

Pani:

Anecie Szymczak za wsparcie logistyczne

• Walentynki

• Dzień świętego Walentego, popularnie zwany walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez i uroczystości. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Nie traktujemy go w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako okazję do okazania sobie serdeczności, życzliwości, ciepła, podjęcia rozważań o miłości i jej sensie.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego tradycyjnie zorganizowano „pocztę walentynkową”. Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, wrzucali kartki walentynkowe (w większości własnoręcznie wykonane) do specjalnie przygotowanego pudełeka. Trzeba przyznać, że szkolny listonosz nie narzekał na brak pracy, było bowiem wielu chętnych, którzy skorzystali z tej możliwości. Nie zabrakło wyrazów sympatii pod adresem Dyrekcji Szkoły, nauczycieli i wychowawców. Amorki przygotowały miłosne sentencje oraz walentynkowy deserek W tym dniu obowiązywał także specjalny dress code - ubrania w kolorze czerwonym, a szkolne korytarze udekorowano w barwach zarezerwowanych dla Dnia Zakochanych

• Na lodowisku

• Przygotowania do ferii zimowych w toku. Uczniowie klasy 4a i 6a doskonalili technikę łyżwiarską na tafli lodowiska w Redzikowie. Wszystkim bardzo przypadła do gustu ta ciekawa forma lekcji wychowania fizycznego.

• Spotkania z policjantami

• Ferie zimowe tuż, tuż… Aby ten czas był bezpieczny, policjanci w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej spotkali się dzisiaj z uczniami klas I. Mundurowi w trakcie spotkania przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw. Policjanci radzili i ostrzegali, jak należy zachować się w trakcie wspólnych zabaw na podwórku czy lodowisku oraz bezpiecznie poruszać się na drodze. W ten sposób kształtujemy poczucie odpowiedzialności młodego człowieka za jego samego, jak również rówieśników.