Życzenia
Życzenia
Niespodziewana wizyta
Rada Rodziców spełniła Mikołaja życzenie
i w naszej szkole zrobiło się przepięknie!
Super niespodzianka to była,
jak dziś do nas bajkowa ekipa przybyła.
Wraz z dyrektorami cukierki nam rozdawali
i do wspólnych zdjęć pozowali.
Kółko matematyczne dla najmłodszych
Ułamki zwykłe bez tajemnic na kółku matematycznym dla klas 3.
“Świetliczaki na tropie... kolorów Świata”
“W kraju Faraonów” jest zadaniem z Modułu III: Czarny – Afryka. Dzieci miały możliwość dowiedzieć się o Egipcie i ciekawostkach związanych z państwem, a także o egipskich hieroglifach. Stworzyły alfabet egipski, próbowały również za pomocą hieroglifów pisać słowa i zdania.
Gramy w ręczną
Projekt Gramy w ręczną dobiegł końca serdecznie dziękuję najmłodszym za ich pracę i zaangażowanie. Jesteście wielcy
☃️Zimowe zabawy klas I na śniegu.🛷❄️
Koncert Mikołajkowy
Dnia 09.12.22 w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Koncert Bajkowy. Dzieci z koła wokalno-językowego zaprezentowały utwory najpopularniejszych produkcji Disneya. Uczniowie wykonali piosenki w dwóch językach - polskim i angielskim, a klasy I-III aktywnie uczestniczyły w muzycznym quizie.
Wyjście klas czwartych do kina
Mikołajkowe wyjście klasy 4a i 4b do kina na seans „Bella i Sebastian:Nowe pokolenie”. Film bardzo nam się podobał i przez chwilę mogliśmy przenieść się w piękne góry, w których był nagrywany film
Zabawy na śniegu
Świetliczaki z klasy IIA i IIB korzystały z zimowej aury wesoło bawiąc się na śniegu
2a i 3b w Laboratorium
Uczniowie klas 2a i 3b korzystając z uprzejmości pracowników Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Słupsku dowiedzieli się jak wygląda i na czym polega praca w laboratorium. Obserwowali przez mikroskop okrzemki i pijawki, dowiedzieli się hak ważne jest badanie wody, jak sprawdzić czy woda jest twarda czy miękka. Zadziwiła ich wiadomość, że cukier puder można podpalić i płonie, jednak zobaczyli to ba własne oczy.
Kulminacją wizyty była zabawa bankami i możliwość ich robienia. Żegnając się otrzymali wspaniałe upominki i słodki poczęstunek.
Komunikat MEiN
Senat RP przyjął jednogłośnie uchwałę ustanawiającą 2023 Rokiem Mikołaja Kopernika. Datę powiązano z rocznicą pięćset pięćdziesiątych urodzin i czterysta osiemdziesiątą rocznicą śmierci Mikołaja Kopernika.
Rok Mikołaja Kopernika
Senatorowie przypominają w uchwale, że w swoim najsłynniejszym dziele „De revolutionibus orbium coelestium” Mikołaj Kopernik przedstawił założenia heliocentrycznej budowy Układu Słonecznego burzące ówczesny obraz świata. Jego odkrycie spowodowało rewolucję naukową zwaną przewrotem kopernikańskim.
W uchwale podkreślono także patriotyzm Kopernika, „przez całe życie był wiernym poddanym kolejnych królów polskich z dynastii Jagiellonów, jak pisał nie ma obowiązków większych nad obowiązek względem Ojczyzny, dla której nawet życie należy poświęcić.”
Senat RP zwrócił się do uczelni, szkół, organizacji społecznych i mediów o popularyzację postaci Mikołaja Kopernika, który nie tylko dokonał jednego z najważniejszych odkryć w historii ludzkości, ale zapoczątkował również rewolucję naukową, która zmieniła postrzeganie świata. Poza wybitnym astronomem patronami roku 2023 są: Jan Matejko i Wisława Szymborska.
Mikołaj Kopernik
Mikołaj Kopernik urodził się 19 lutego 1473 r. w Toruniu, w rodzinie kupieckiej. Był polskim prawnikiem, urzędnikiem, dyplomatą, lekarzem, niższym duchownym katolickim, doktorem prawa kanonicznego, zajmującym się również astronomią i astrologią, matematyką, ekonomią, strategią wojskową, kartografią i filologią.
Kopernik jest najbardziej znany jako astronom. Jego najsłynniejszym dziełem było „De revolutionibus orbium coelestium”, gdzie przedstawił założenia heliocentrycznej budowy Układu Słonecznego, co doprowadziło do tzw. przewrotu kopernikańskiego. Mówił o sobie Nicolaus Copernicus Thorunensis, podkreślając w ten sposób swoje pochodzenie, swój toruński rodowód.
Źródło:https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/rok-2023-pod-patronatem-mikolaja-kopernikahttps://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/rok-2023-pod-patronatem-mikolaja-kopernika
Opowieść Wigilijna
Wyście uczniów SP nr 11 do Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku na spektakl pt. "Opowieść Wigilijna".
W spektaklu występował uczeń naszej szkoły co sprawiło, że odbiór sztuki był jeszcze ciekawszy.Więcej zdjęć na szkolnej stronie facebook.
Lekcja biblioteczna
W dniu dzisiejszym klasa 2a uczestniczyła w lekcji bibliotecznej. Uczniowie udali się do świata bajek. Każdy miał okazję trochę poczytać, odpowiedzieć na zagadki, rozwiązać krzyżówkę dotyczącą bajki "O rybaku i rybce". Następnie układali puzzle z rozsypanki. Efektem ułożenia puzzli były postacie z bajek.
Więcej zdjęć na szkolnej stronie facebook.
Andrzejki
Pan Andrzej zorganizował wspaniałe Andrzejki w klasie 5b. Uczniowie wróżyli, bawili się i spożywali posiłki. Podobne lekcje odbyły się również w każdej pozostałej klasie.
Więcej zdjęć na szkolnej stronie facebook.
Konkurs dla uczniów z Ukrainy
W listopadzie obchodziliśmy Dni Kultury Ukrainskiej. We wtorki - uczniowie ukraińskich klas - 8b, 8c, 7a organizowali kiermasze z tradycyjnymi ukraińskimi daniami i ciastami. Klasa 8b przygotowała ekspozycję fotografii z niezwykłymi miejscami w Ukrainie i zaprosiła uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie "Ukraina - jakie to miejsca"?
Zwycięzcy: Melaniia Dranhovska, Daryna Dulko, Mykhailo Kavenskyi, Vladyslav Myronchuk, Nikol Iwanowa, Lena Malak, Zuzanna Mikołajko, Viktoriia Blyzniuk i Amir Yulianov otrzymali atrakcyjne nagrody: bilety do Parku Wodnego "Trzy fale".
Mikołajki w Ceramikarni
23.11.2022 r. klasa 4a była na zajęciach w Ceramikarni, tematem zajęć były zbliżające się Mikołajki. Powstały piękne pracę, które niebawem odbierzemy.
Gramy w Ręczną
W naszej szkole w tym roku szkolnym realizowany jest projekt Sport wszystkich dzieci "Gramy w ręczną" dla uczniów klas I-III Pod Patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki i Polskiego Związku Piłki Ręcznej, którego celem jest popularyzacja gry w piłkę ręczną, aktywne spędzanie czasu wolnego, a także zdrowe odżywianie.
Zajęcia odbywają się od 5 września do 16 grudnia 2022 r. dwa razy w tygodniu.
Dzień Misia
Co roku 25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Ustanowiono go w 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki. Historia pluszaka wiąże się z wydarzeniem, które miało miejsce w 1902 roku. Wtedy to prezydent USA Theodore Roosevelt - zapalony myśliwy - nie dopuścił do zestrzelenia małego niedźwiadka. Wykorzystano zdrobniałe imię prezydenta i zaczęto sprzedawać zabawki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.
W dniu dzisiejszym w naszej szkole królowały misie te duże i te małe, ponieważ wszystkie dzieci kochają misie.
Jesienne Drzewo
Rolka po papierze toaletowym to jeden
z tych przedmiotów recyklingowych, który zawsze mamy w domu. Nie wyrzucajmy zużytych rolek do śmieci. Mogą posłużyć jako źródło kreatywnych prac plastycznych. Z pociętych kawałków rolki po papierze
toaletowym oraz wytłaczankach po jajkach uczennice kl. 1-3 stworzyły na kółku plastycznym na szarym papierze efektywne drzewo.
Więcej zdjęć na szkolnej stronie facebook.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie