• Wizyta w muzeum

• Wizyta uczniów klasy III b i III a w Zamku Książąt Pomorskich na warsztatach pt." Pomorscy Piraci". Podczas zajęć dzieci zdobyły wiedzę historyczną od wikingów do rycerzy i czasów nowożytnych. Wykonały z papieru kapelusz kapitana, statki oraz stoczyli pojedynek drużynowy.

• KANGUR

• Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły: Edward N. i Bartosz M. zdobyli wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur, który odbył się 17 marca 2022r. Gratulujemy chłopcom i życzymy dalszych sukcesów.

• Świetliczaki na tropie...

• Tematem kolejnych zajęć Świetliczaków na tropie... był - Ile oczu ma rosół? Świetliczaki z naszej szkoły poznały polskie tradycje kulinarne, przejrzały różne książki kucharskie, zaznajomiły się z regionalnymi specjałami. Na zakończenie wykonały grupową mini książkę kucharską SP 11 z ulubionymi potrawami

• "Zdrowo jem, więcej wiem"

• Za nami ostatnie spotkanie w wiosennym etapie projektu "Zdrowo jem, więcej wiem". Tematem dzisiejszych zajęć było zbieranie informacji na temat tego, co jemy. Uczniowie z klas III nauczyli się odczytywać informacje zawarte na etykietach umieszczonych na produktach spożywczych. Wiedzą jaki wpływ ma reklama na sposób odżywiania się. Nabyli umiejętność dokonywania właściwych wyborów produktów przeznaczonych do spożycia. W trakcie zajęć uczniowie bawili się w Reklamowankę - zgadywankę, jak również udali się do przygotowanego przez nauczyciela sklepu, aby dokonać zakupów zdrowych produktów dla przybysza z Trustawkowej Planety-Ferro.

• "PIERWSI BUDOWNICZY POLSKI LUDOWEJ"

• W dniu dzisiejszym miało miejsce symboliczne wbicie szpadla przez Dyrektora Macieja Macko oraz wychowawczynię klasy 2b Panią Annę Monczak w reaktywowanym ogródku szkolnym, gdzie uczniowie klasy 2a i 2b dokonali pierwszych nasadzeń.

• EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

• 26 kwietnia oraz 10 maja po długich przygotowaniach na zajęciach  techniki klasa 4 b i 4 a przystąpiły do egzaminu praktycznego na kartę rowerową. Odbył się on w miasteczku rowerowym na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w obecności policjantów z ruchu drogowego.  Gratulujemy Wszystkim, którzy zdali bardzo trudny egzamin i życzymy bezpiecznych i przyjemnych wycieczek rowerowych.

• Zdrowo jem więcej wiem!

• Dzisiejsze zajęcia z programu Zdrowo jem więcej wiem! Odbyły się w klasach III zgodnie z tematem "Aktywnie spędzamy czas", na sali gimnastycznej. Przed rozpoczęciem zajęć uczniowie mieli krótką rozgrzewkę podczas której wykorzystali znane im ćwiczenia ogólnorozwojowe, np.

- krążenia ramion oburącz w przod/tył,

- skip A, B, C,

- krążenia głowy,

- przysiady.

Następnie uczniowie przeprowadzili głosowanie na najlepsze gry i zabawy spośród testowanych. Najlepsze propozycje trafiły na wspólnie przygotowany plakat promujący aktywne spędzanie czasu.

Więcej zdjęć na naszej stronie facebook.

• Wizyta w OBI

• W dniu 6 maja klasa 2a wraz z panią Joanną Wołczyk i panią Aleksandrą Reglińską- Kutyłowską wzięła udział w warsztatach ogrodniczych organizowanych przez Market Budowlany Obi. Uczniowie nauczyli się przesadzać kwiaty, poznali nazwy kwiatów balkonowych oraz dostali wskazówki, jak dbać o rośliny, by kwitły jak najdłużej. Pod koniec warsztatów drugoklasiści zapoznali się ze specyfiką pracy osób pracujących w markecie na różnych działach. Serdecznie dziękujemy OBI za organizację wspaniałej lekcji praktycznej.

Więcej zdjęć na naszej stronie facebook.