Dzis mówimy głośno - dość przemocy wobec dzieci! 19 listopada na podsumowanie akcji „Dzieciństwo bez przemocy”! wejście do naszej szkoły zostało podświetlone na czerwono. Uczniowie wykonali ścianę z hasłami przeciwko przemocy.
Dzieciństwo bez przemocy
Mistrzyni Polski w Pływaniu Ratowniczym
W dniu dzisiejszym Pan Dyrektor Maciej Macko zaprosił na spotkanie do swojego gabinetu uczennicę klasy Va Marikę Sielczak. Podczas spotkania serdecznie pogratulował zdobycia medali na Mistrzostwach Polski w Pływaniu Ratowniczym oraz za całą roczną pracę w tej dziedzinie sportu.
Finał Rundy Ratownictwa Wodnego w Słupsku:
- I miejsce Złoty Medal
w konkurencji 100m Super Ratownik,
- I miejsce Złoty Medal 50m holowanie krążków,
- I miejsce Złoty Medal w sztafecie z pasem ratowniczym Mistrzostwa Polski,
- III miejsce Brązowy Medal
w konkurencji Super Ratownik,
- III miejsce Brązowy Medal
w konkurencji 50m holowanie manekina w płetwach,
- III miejsce Brązowy Medal
w konkurencji 50m ratowanie z pasem.
Jesteśmy dumni ze sportowej pasji naszej uczennicy Mariki, życzymy dalszych sukcesów.
Edukacja z wojskiem
W dniu 14 listopada klasy siódme wzięły udział w programie edukacyjno - obronnym "Edukacja z wojskiem. Edycja II". Celem programu było popularyzowanie wiedzy z obszaru zarządzania bezpieczeństwem, obrony cywilnej, cyberbezpieczeństwa, ratownictwa medycznego, systemu alarmowania, łączności oraz zachowań w sytuacjach kryzysowych. Szkolenie przeprowadzili Instruktorzy z Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce.
Magia legend pomorskich
W dniu dzisiejszym dzięki współpracy z Pomorska Biblioteka Pedagogiczna w Słupsku, wybrani uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach literacko - plastycznych "Magia legend pomorskich" prowadzonych przez słupskiego pisarza Daniela Odiję. Warsztaty dziedzinowe zoorganizowane zostały w ramach projektu "Zdolni z Pomorza - wsparcie regionalne" realizowanego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Pomorza.
Dzień Tabliczki Mnożenia
Obchody ŚWIATOWEGO DNIA TABLICZKI MNOŻENIA W SP11 wiązało się z rozwiązaniem zestawu przykładów z tabliczką mnożenia na holu szkolnym. Za pozytywny wynik uczestnik otrzymał słodką nagrodę. Uczniowie w zespołach komisyjnych przeprowadzali testy z tabliczki mnożenia wyłaniając w klasach - mistrzów klasowych.
Świetliczaki na tropie ... baśni, legend i mitów
Uczniowie w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Świetliczaki na tropie ... baśni, legend i mitów" w tym tygodniu zapoznali się z treścią baśni gruzińskiej "O Pastuszku Aszwilim, co miał cudowny sen" i wykonali wspólną pracę plastyczną "Miasto nocą".
III miejsce w SOM w unihokeju
W minioną środę na hali ZSO ul. Banacha odbył się turniej unihokeja chłopców klas 7-8. Nasi unihokeiści zaprezentowali się bardzo dobrze i zdobyli dla szkoły brązowy medalw ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży. W turnieju startowało aż 11 Słupskich szkół. Gratulujemy zdobycia III miejsca
Bieg dla Niepodległej
Cała Nasza Szkoła wzięła udział w uczczeniu Święta Niepodległości naszego kraju. Klasy czwarte, piąte, szóste i siódme biegały w Biegu dla Niepodległej, a klasy pierwsze, drugie oraz trzecie przemaszerowały wyznaczoną trasę. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodycz ufundowaną przez Radę Rodziców.
Święto Niepodległości
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbył się uroczysty apel, podczas którego wszyscy uczcili pamięć o odzyskaniu przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów.
Uroczystość uświetnił Wojskowy Zespół Wokalny "Wiarusy", na czele którego stał podpułkownik Romuald Detmer prezes Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Słupsku. Podczas uroczystości uczniowie klasy Va oraz świetliczaki z klas drugich i trzecich zaprezentowali program artystyczny przygotowany pod opieką nauczycieli tworząc wyjątkową atmosferę. Dziękujemy wszystkim za udział w apelu i wspólne uczczenie tej wyjątkowej rocznicy.
Żywa lekcja historii
„Żywa Lekcja Historii” to podróż poprzez wieki. To również zaznajomienie uczniów z historią poprzez kontakt z dawnymi obyczajami, bronią oraz uzbrojeniem ochronnym. W dniu dzisiejszym w roli głównej Rzeczypospolita XVI i XVII wieku, a przede wszystkim spotkanie z husarią chlubą oręża polskiego, która swoje największe triumfy święciła w pierwszych trzech dekadach XVII w, a którą do chwały przywrócił król Jan III Sobieski.
Dzień Postaci z Bajek
5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji Dzieci z kl. 1-3 wyruszyły w podróż do krainy bajek. Był to dzień kolorowy i wesoły! Dzieci pięknie prezentowały swoje bajkowe stroje i uczestniczyły w wielu zabawach: grały w memory i zatrute jabłko Królewny Śnieżki, odgadywały bajkowe piosenki oraz odpowiadały na pytania w bajkowym quizie. Największą niespodzianką były bajkowe postacie, które odwiedziły Dzieci na przerwie. Cały dzień sprawił wszystkim wiele radości, a uśmiechy na twarzach były najlepszym tego dowodem! Dziękujemy naszej nieocenionej Radzie Rodziców za rewelacyjną zabawę z maskotkami!
Ratujemy i Uczymy Ratować
30 października 2024r. nauczycielki naszej szkoły p. Agata i p. Marzena odbyły szkolenie w Kartuzach z pierwszej pomocy, realizowane przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ramach Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować".
"Świetliczaki na tropie ... baśni, legend i mitów"
W ramach Projektu Edukacyjnego "Świetliczaki na tropie ... baśni, legend i mitów" uczniowie zapoznali się z mitem o Demeter i Korze. Najpierw rozmawialiśmy o mitach, zapoznaliśmy się z treścią wybranego mitu za pomocą filmiku edukacyjnego. Następnie charakteryzowaliśmy pory roku, a na koniec nastąpiło wykonanie pracy plastycznej "Moja ulubiona pora roku" (z wykorzystaniem pasteli, gąbeczek i farb)
Kim jest psycholog?
W tym tygodniu uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w spotkaniach ze szkolnym psychologiem panią Marzeną Śmigielską. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się na czym polega praca psychologa, w jakich sytuacjach należy zgłosić się na konsultacje czy po pomoc.
III MIĘDZYSZKOLNY QUIZ WIEDZY O KULTURZE KRAJÓW ANGLOJĘZYCZNYCH
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU. Szczegóły w zakładce konkursy.
Projekt "Czytam z klasą - lekturki spod chmurki"
Klasa 2a rozpoczęła swoją przygodę z międzynarodowym projektem edukacyjnym „Czytam z klasą - lekturki spod chmurki”. Tegoroczna edycja projektu, pod kryptonimem ŚWIAT PEŁEN EMOCJI, stanie się świetną zabawą, dzięki której poprzez czytanie, dzieci zgłębią tajemnice radzenia sobie z emocjami. Dowiedzą się jak można pielęgnować radość i szczęście, jak radzić sobie ze smutkiem i złością oraz jak walczyć ze strachem i odważnie kroczyć przez życie. Kreatywnych wyzwań i prac będzie bardzo dużo, więc przystąpiliśmy już do pierwszych zadań. Stworzyliśmy klasowe chmurki i założyliśmy lekturniki. Będą nam one towarzyszyć przez wszystkie moduły programu.
Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.
11 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie.
Akademia składała się z dwóch części oficjalnej i artystycznej.
W części oficjalnej dyrektor Maciej Macko złożył życzenia wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły i uczniom. Wręczył również zasłużonym pracownikom szkoły nagrody, a uczniowie chcąc wyrazić szacunek
i uznanie za długoletnią pracę opiekuńczo-wychowawczo-dydaktyczną przygotowali słowa podziękowania. Oczywiście nie zabrakło życzeń od
Samorządu Uczniowskiego.
Za część artystyczną byli odpowiedzialni uczniowie klasy trzeciej, czwartej i szóstej. Zespół taneczny pod kierownictwem pani Diany Górki otworzył całą uroczystość wspaniałym występem. Następnie klasy czwarte i trzecie pod okiem pani Anety Chodnickiej zaprezentowały przedstawienie, które wywołały uśmiech na twarzach wszystkich zebranych.
Cześć artystyczno-woklaną przygotowała pani Magdalena Kwidzyńska wraz z uczennicami, które profesjonalnie zaśpiewały dwa utwory poruszające szkolną tematykę.
Dzień Edukacji Narodowej
W dniu 11 października z okazji Święta Edukacji Narodowej, Samorząd Uczniowski przygotował słodką niespodziankę. Dodatkową atrakcją były przygotowanie i wręczenie świadectw z czerwonym paskiem dla „Wzorowego Dyrektora” i „Wzorowego Nauczyciela”.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy najserdeczniejsze życzenia Dyrekcji i Gronu Pedagogicznemu i chcielibyśmy podziękować za trud włożony w nasze kształcenie, za codzienną motywację do walki o dobrą przyszłość, a także za cierpliwość i wyrozumiałość. Życzymy wytrwałości w przekazywaniu wiedzy i satysfakcji z odkrywania naszych talentów oraz z osiąganych wyników.
Dziękujemy za wszystko !
Podziękowania składamy również Pracownikom Niepedagogicznym za zaangażowanie w jak najlepsze funkcjonowanie naszej placówki. Życzymy zadowolenia z wykonywanej pracy, optymizmu, uśmiechu każdego dnia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.
Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w pracę na rzecz naszej Szkoły.
Dziękujemy, że Jesteście z nami!
Samorząd Uczniowski
Warsztaty z bębnami
Drugie klasy z naszej szkoły, miały dzisiaj dzień wesoły. Choć nie opuściły adresu swego, przebyły podróż do nieznanego. Mimo iż w sali czas spędzili to afrykańskie rytmy tworzyli. Pan Gaspar bębnem kierował, głos dzieci mu wtórował. Podróż była to niezapomniana, przez drugoklasistów długo wspominana.
Świetlicaki na tropie ... baśni, legend i mitów
W tym tygodniu świetliczaki naszej szkoły przystąpiły do realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Świetliczaki na tropie ... baśni, legend i mitów". Jako pierwsze zadanie z modułu "Baśnie świata" wybraliśmy "Źółw gaduła - baśń indyjska". Uczniowie zapoznali się z treścią i podzielili się własnymi myślami o przesłuchanej baśni, porozmawialiśmy o Indiach jako kraju ciekawostek, a na koniec zajęć każdy świetliczak miał możliwość zrobić pracę plastyczną do baśni za pomocą techniki origami płaskie z koła.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie